Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Blog


Či už na dlhodobý alebo na krátkodobý prenájom, základom je určite nájomná zmluva. Tá je dôležitá pre obe strany, nakoľko chráni aj prenajímateľa aj nájomcu. Dôležité je dať do nájomnej zmluvy všetky detaily, aby sa nestalo, že nájomca si v byte bude robiť čo sa mu zachce alebo naopak, prenajímateľ bude do bytu chodiť kedykoľvek a využívať ho. Bez zmluvy je priestor na špekulácie!


Chystáte sa predať svoju nehnuteľnosť a riešite spôsob, ako ju predať najlepšie sám a ušetriť peniaze za províziu? Neexkluzívne, v inzercii to bude mať 5 realitných kancelárií, alebo tzv. "Výhradne" a staviť na jedného koňa? Všade sa hovorí o tom, že realitný trh je presýtený realitnými maklérmi. Na druhú stranu je pravdou, že dnes už je pomerne jednoduché si na internete o komkoľvek čokoľvek zistiť, rovnako tak ako o kvalite jeho práce. Keď teraz zabudneme na variantu predaja bez účasti realitnej kancelárie, poďme nájsť 5 dôvodov, prečo staviť na jedného realitného makléra.


Na čo sa oplatí zamerať pri výbere banky pre hypotéku? Výber správnej banky pre výhodný hypoúver je jeden z najzložitejších procesov. Ponuka je široká, podmienky sa môžu diametrálne líšiť a na obiehanie všetkých bánk a sledovanie trhu treba venovať veľa času. Ako si teda vybrať správne? Okrem oslovenia finančného poradcu máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere banky poskytujúcej hypotéku na vaše nové bývanie.